Ατομικό Δελτίο Υγείας

ΠΡΩΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Αγαπητοί γονείς

Σας ευχόμαστε καλή αρχή , στην σχολική κοινότητα του Δημοτικού και γρήγορη , ομαλή προσαρμογή του παιδιού .

Θα πρέπει να σας ενημερώσουμε ότι εδώ και πολλά χρόνια , είναι απαραίτητη η συμπλήρωση του Ατομικού Δελτίου Υγείας του παιδιού από τον Παιδίατρο , τον Καρδιολόγο τον Οφθαλμίατρο , και Οδοντίατρο . Όλες οι παραπάνω ειδικότητες των ιατρών εξετάζουν και υπογράφουν στο Α.Δ.Υ. , το οποίο είναι απαραίτητο για την εγγραφή του παιδιού στην Α? Δημοτικού και για τη συμμετοχή του στο μάθημα της Γυμναστικής καθώς και για τις λοιπές δραστηριότητες του Σχολείου . Το Α.Δ.Υ. αποτελεί απόρρητο έγγραφο και καταχωρείται σε φάκελο της Τάξης στον οποίο έχει πρόσβαση μόνον ο Διευθυντής του Σχολείου .

Χωρίς Α.Δ.Υ. το παιδί , δεν συμμετέχει στο μάθημα της Γυμναστικής .

Επιπλέον , παρακαλούμε να ενημερώσετε εάν υπάρχει ο,ποιοδήποτε πρόβλημα υγείας , ή και αλλεργίας όσο ασήμαντο και εάν φαίνεται .

Το Α.Δ.Υ. του παιδιού καλύπτει τη φοίτησή του και στη Β? Δημοτικού .