Αποτελέσματα 4ου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης 2022 – Πρόσκληση στο αφιέρωμα μνήμης και στην απονομή βραβείων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

4ου ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΟΙΗΣΗΣ 2022

«Εκφράσου με ποίηση»

Η Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα του 4ου Μαθητικού Διαγωνισμού ποίησης που διοργάνωσε το 25ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας σε συνεργασία με τον Δήμο Νίκαιας- Αγ. Ι. Ρέντη.

Οι φετινές συμμετοχές ξεπέρασαν τις προσδοκίες μας, καθώς ήταν μεγαλύτερος ο αριθμός τους από τις προηγούμενες χρονιές και από περισσότερα σχολεία.

Η κριτική επιτροπή αποφασίζει ομόφωνα και απονέμει:

ΝΙΚΗΤΗΣ 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑΚΗ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 20ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Ο μπόγος»

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ στον ΝΙΚΟΛΑΟ ΓΑΪΤΑΝΑΡΟ, μαθητή της Ε΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά του «Προσφυγιά»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΛΑΟΥΠΗ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 10ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Προσφυγιά»

Επίσης απονέμει  τρεις (3) Επαίνους Διάκρισης:

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ στην ΑΡΤΕΜΙΣ ΛΟΥΡΜΠΕΑ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Η γειτονιά της προσφυγιάς»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ στην ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΟΥΝΤΑΝΙΑΛΗ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Ένα άτομο ξεχωριστό»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ στις ακόλουθες τέσσερις συμμετοχές :α) στην ΦΙΛΙΩ ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Τα παιδιά όλου του κόσμου»

β) στην ΣΑΡΑΝΤΙΑ ΚΡΙΝΑ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Χαμένες νότες»

γ) στην ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 15ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Προσφυγιά»

δ) στην ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΣΑΜΙΧΑΛΗ μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 20ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Ο ξεριζωμός»

Όλοι οι υπόλοιποι διαγωνιζόμενοι παίρνουν βεβαίωση συμμετοχής.

Η Επιτροπή

Μιχαήλ Παπαδάκης, Ευαγγελία Ευσταθίου, Παρασκευή Μόλαρη, Βασίλειος Γεργατσούλης

Κάνε κλικ εδώ για να δεις τα αποτελέσματα του 4ου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης σε pdf

Κάνε κλικ εδώ για να δεις την Πρόσκληση στο αφιέρωμα μνήμης και στην απονομή βραβείων