Αποτελέσματα 3ου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης «Εκφράσου με ποίηση»

Η Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα του 3ου Μαθητικού Διαγωνισμού ποίησης που διοργάνωσε το 25ο Δημοτικό Σχολείο Νίκαιας σε συνεργασία με τον Δήμο Νίκαιας- Αγ. Ι. Ρέντη.

Οι φετινές συμμετοχές ήταν λιγότερες λόγω των συνθηκών, όμως το θετικό ήταν ότι συμμετείχαν περισσότερα σχολεία. Η κριτική επιτροπή αποφασίζει ομόφωνα και απονέμει:

ΝΙΚΗΤΗΣ 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, μαθήτρια της Ε΄ τάξης του 23ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Άτιτλο»

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ ΦΙΛΙΩ, μαθήτρια της Ε΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Μια ευχή σαν Προσευχή»

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ στην ΖΟΥΛΙΝΑΚΗ ΔΑΝΑΗ, μαθήτρια της ΣΤ΄ τάξης του 25ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Συντροφιά»

Επίσης απονέμει  τρεις (3) Επαίνους Διάκρισης:

1ος ΕΠΑΙΝΟΣ στην ΓΙΟΥΛΑΤΟΥ ΝΕΦΕΡΤΙΤΗ, μαθήτρια της Ε΄ τάξης του 23ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Αχ και να ήμουνα»

2ος ΕΠΑΙΝΟΣ στον ΚΟΥΡΜΟΥΛΗ ΓΕΩΡΓΙΟ, μαθητή της ΣΤ΄ τάξης του 23ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το λίμερικ ποίημά του «Ήτανε ένα παλληκάρι»

3ος ΕΠΑΙΝΟΣ στην ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ ΜΑΡΙΑ, μαθήτρια της Ε΄ τάξης του 23ου Δ.Σ. Νίκαιας, για το ποίημά της «Άτιτλο»

Όλοι οι υπόλοιποι διαγωνιζόμενοι παίρνουν βεβαίωση συμμετοχής.

Η Επιτροπή

Μιχαήλ Παπαδάκης, εκπαιδευτικός – ποιητής