Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020-2021, θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 11.30 π.μ.

Οι μαθητές – μαθήτριες  των Β΄- Γ΄- Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων θα εισέλθουν  στο σχολείο  χωρίς γονείς στις 11.15 π.μ. και θα κατευθυνθούν στις αίθουσες των τάξεών τους μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους.

Οι μαθητές – μαθήτριες των τμημάτων της Α΄τάξης θα προσέλθουν με έναν (μόνο) γονέα ή κηδεμόνα τους στις 11.25 π.μ. στο χώρο του προαυλίου όπου θα τελεστεί ο Αγιασμός και κατόπιν θα συναντηθούν με τις δασκάλες των τμημάτων τους.

Όλοι οι μαθητές – μαθήτριες θα αποχωρήσουν  στις 12.00 μ.μ. από το σχολείο.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική με την είσοδο στο σχολείο από όλους. Προσέχουμε την υγιεινή των χεριών και τις μεταξύ μας αποστάσεις.

Πολλές ευχές για μια εποικοδομητική και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και δύναμη!