Εγγραφές για το σχολικό έτος 2014-2015

Οι εγγραφές στην Α΄ Τάξη για το σχολικό έτος 2014-2015

θα γίνονται από:

1 έως 21 Ιουνίου 2014

Στην Α΄ Τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν το 2008.

Δικαιολογητικά εγγραφής

1. Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, το οποίο έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο, όπου αναγράφεται ολογράφως και αριθμητικώς η ημερομηνία γέννησης.
  2. Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού (επίδειξη του βιβλιαρίου ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο μόνιμης κατοικίας στα όρια της σχολικής περιφέρειας, όπως λογαριασμός ΔΕΚΟ (ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ κτλ.), εκκαθαριστικό εφορίας, συμβόλαιο αγοράς κατοικίας, μισθωτήριο συμβόλαιο κτλ., στο οποίο να φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του παιδιού.
  4. Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.
  5. Συμπληρωμένο το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ)                                                                                                                                            (Το έντυπο χορηγείται από το Σχολείο και μπορείτε να το προσκομίσετε μέχρι 30-09-2014)