Πρώτο έπαθλο για την Δ΄ τάξη του σχολείου μας στο Μεγάλο Διαγωνισμό Ανακύκλωσης που διοργάνωσε  ο Δήμος Νίκαιας- Αγ. Ι. Ρέντη και το Εθνικό  Συλλογικό Σύστημα Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης Συσκευασιών σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού, υπό την αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας κ.Κάρολου Παπούλια.

Για δεύτερη συνεχή χρονιά, οι μαθητές συμμετείχαν στη Μεγάλη Γιορτή Ανταποδοτικής Ανακύκλωσης, παίρνοντας το πρώτο βραβείο.

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 5 Ιουνίου 2013, Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημαρχείου της πόλης μας από τον δήμαρχο κ. Γ. Ιωακειμίδη.

«Όλοι μαζί και ο καθένας ξεχωριστά», μπορούμε να κάνουμε την ανακύκλωση τρόπο ζωής.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, στους μαθητές και στις οικογένειές τους, στους διοργανωτές και ευχόμαστε να συνεχιστούν και στο μέλλον παρόμοιες πρωτοβουλίες που ευαισθητοποιούν τους μαθητές σε θέματα ανακύκλωσης και γενικότερα προστασίας του Περιβάλλοντος.